Согласен с правилами обработки персональных данных установленными в политике конфиденциальности

*- поля необходимые к заполнению

Земляные работы, дорожные работы, благоустройство и асфальтирование, аренда спецтехники
Главная » Статьи » Установка мийок та раковин

Установка мийок та раковин

Настав час міняти раковину чи мийку – звертайтесь до https://remontuem.te.ua/santehnik/. Ми виконаємо встановлення будь-якого типу за доступною ціною. Ми укладаємо договір та надаємо гарантію на всі види робіт.

Миття та раковина: у чому відмінності

Часто люди помилково використовують ці слова як синоніми. Насправді між ними велика різниця.

Мийки

Мийкою називають глибоке чашоподібне пристосування для миття посуду та продуктів. Сучасні вироби мають від 1 до 5 секцій, часто оснащуються додатковими крилами для розміщення посуду та продуктів, дуршлагами, сітками. Форма секцій може бути круглою, овальною квадратною, прямокутною, трикутною. Розміри сильно змінюються. Можна підібрати модель під будь-які розміри кухні та меблів.

Кухонні мийки виробляють із чавуну, кераміки, природного та штучного каменю, сталі.

Найчастіше споживачі вибирають вироби із нержавіючої сталі. Вони доступні за ціною, мають малу вагу, тривалий термін служби, прості у догляді та експлуатації.

Друге місце за популярністю займають мийки зі штучного каменю. Головний їх недолік - висока ціна і відносна крихкість (при необережному поводженні можуть утворитися тріщини та сколи).

Вироби з кераміки та натурального каменю встановлюють рідше через високу вартість та значну вагу та крихкість.

Чавунні мийки втратили колишню популярність, але їх, як і раніше, можна знайти у продажу.

Раковини

Раковиною для ванни називають чашеподібний пристрій для миття рук. Від миття раковини відрізняються значно меншою глибиною та формою чаші.

Найбільш популярні раковини з фаянсу, скла, порцеляни, але можна придбати вироби зі сталі, натурального та штучного каменю, вологостійкої деревини.

Фаянсові раковини для ванної кімнати красиві та доступні, але мають низьку стійкість до механічних пошкоджень.

Порцелянові дорожчі, важчі, мають більший у порівнянні з керамікою термін служби.

Скляні виробляють різноманітних кольорів та дизайнів. Вони порівняно тендітні, не терплять абразивних засобів, дорожчі за керамічні.

Незважаючи на довговічність, доступність та простоту догляду, сталеві мийки у ванні зустрічаються не часто. Зазвичай нержавіючу сталь використовують як частину ексклюзивного дизайну.

Мийки з натурального та синтетичного каменю не найпопулярніший варіант. Основні причини – висока вартість та велика вага.

Дерев'яні вироби – дорогий ексклюзив. Виготовляються із цінних вологостійких порід дерева. Вимагають спеціального догляду. Не терплять багатьох стандартних миючих засобів. Згодом їх доводиться реставрувати.

Незважаючи на відмінності між сантехнічними виробами для кухні та ванни, підключаються вони однаково.

Встановлення та підключення

Монтаж мийки або раковини для ванної кімнати починається з підготовки місця. Далі кріпиться раковина, сифон, підключається каналізація, встановлюється змішувач, підводиться гаряча та холодна вода. Стики герметизуються. Систему перевіряють та приймають в експлуатацію.
Теоретично, все просто. Але чи просто?

Мийки та раковини бувають врізні, накладні та навісні на кронштейнах. Для встановлення накладних та врізних потрібно правильно підготувати стільницю або тумбу. Для навісних – правильно закріпити кронштейни, не пошкодивши настінне покриття. Помиліться при встановленні накладних і навісних мийок, і вам доведеться міняти стільницю. Неправильно закріпіть кронштейни – мийка впаде та розіб'ється.

Помилки при підключенні каналізації обернуться постійними засміченнями. Вам доведеться або часто викликати сантехніка для професійного чищення каналізації або переробляти систему.

Неправильне встановлення та підключення змішувача призводять до його поломки, протікань та затоплень.

Якщо стики погано загерметизовані, вода з агресивними компонентами (кислотами, лугами тощо) потраплятиме між мийкою та стільницею. Під їх впливом стільниці з ДСП, МДФ, дошки, штучного каменю, пластику (основою панелей із пластику та штучного каменю служать стружкові панелі) почнуть гнити. На стільниці з нержавіючої сталі в зоні постійного контакту з водою, кислотами, лугами, утворюється корозія. А сама область накопичення рідини стане центром утворення плісняви.

Крім того, для встановлення сантехнічних виробів потрібен професійний інструмент та герметик, який ви точно не використовуйте до кінця – він у вас висохне.