Факти, які треба знати перед бурінням свердловини
Не кожна людина отримує воду з міського водопроводу. Майже 15 мільйонів користуються колодязем. Звісно, у більшості випадків їм не доводиться опускати відро. Питна вода - це такий базовий аспект повсякденного життя, що багато хто з нас не замислюється про її джерело. Майже 300 мільйонів користуються такими перевагами, як громадські джерела води та буріння свердловин. Однак близько 13-15 мільйонів, за даними з охорони навколишнього середовища, користуються приватними колодязями. Багато з них розташовані в сільській місцевості, де будинки часто не можуть під'єднатися до муніципальних систем водопостачання, оскільки розширення інфраструктури обходиться занадто дорого.
Амбітні (і багаті) домовласники можуть витратити гроші на створення такої інфраструктури самостійно. Але більшість вважає за краще використовувати приватні колодязі, які забезпечують всі їхні потреби в прісній воді. Для подачі води в будинок встановлюється насосна система. Колодязна вода принципово відрізняється, аж до того, звідки вона береться, яка вона на смак і навіть які закони діють щодо її якості та безпеки. Ось шість речей, які необхідно знати про колодязну воду. Колодязна вода вічна - на кшталт того.
Муніципальні системи водопостачання підтримуються в робочому стані, щоб забезпечити безперебійну подачу води, поки не станеться катастрофи. Так само як і приватні колодязі. Але бувають обставини, коли колодязі виходять з ладу. Вода в колодязях може закінчитися або пересохнути, але вони, як правило, знову наповнюються, коли вода, що просочується, відновлюється.
Це відбувається не часто, але трапляється, коли величезні обсяги води викачуються протягом тривалого часу. Якщо ви перевищите межі своїх можливостей, вода може стати каламутною і темною.
Є й інші ситуації, в яких приватні колодязі можуть не працювати:
- Зменшення кількості опадів
- Зменшення кількості води, що виходить на поверхню землі
- Заповнення пухкими відкладеннями
- Низьке підживлення водоносного горизонту.
Доброю новиною є те, що колодязі, які правильно обслуговуються, зазвичай працюють добре протягом десятиліть без будь-яких серйозних проблем.
Можливо, вам доведеться копати глибоко
Щоб знайти воду, ви копаєте або бурите свердловину, отримуючи доступ до водоносних шарів (шару проникної породи, що містить воду). У багатьох місцях можна копати прямо під землею доти, доки ви не отримаєте доступ до підземних вод.
Будівництво колодязів зазвичай поділяють на три категорії: буронабивні (або копані), забивні та бурові колодязі. Кожен тип обсаджується (закривається) трохи по-різному.
Бурові свердловини можуть бути глибиною сотні або тисячі футів, і вони мають безперервну обсадну трубу. Порівняно з двома іншими типами, вони найменш схильні до ризику забруднення, оскільки вода знаходиться так далеко від поверхневих забруднювачів.
Залежно від вашого місця розташування рівень ґрунтових вод може бути неглибоким або глибоким. Занадто глибоко, і можуть виникнути проблеми із забрудненням. Занадто глибокий, і колодязь може виявитися нерентабельним, або води може бути занадто мало, щоб витрачати на нього зусилля. Можуть виникнути й інші проблеми.
Неглибокі свердловини з більшою ймовірністю можуть бути забруднені хімікатами, які просочуються в ґрунтові води. Це часто відбувається в районах із важкими промисловими процесами або в сільському господарстві, де використовують різні гербіциди, пестициди та добрива.